MX & Enduro Park Bembenik

W naszym Ośrodku posiadamy prywatne, profesjonalne tory motocrossowe, tor super enduro, tor dla dzieci, plac do szkolenia podstaw techniki, własny pensjonat, warsztat, serwis oraz sklep motocyklowy.

Nasi instruktorzy to wielokrotni Mistrzowie Polski w Rajdach Enduro i Motocrossie, zdobywcy złotych medali na Mistrzostwach Świata oraz innych prestiżowych zawodach. Nasz Klub był wielokrotnie organizatorem Mistrzostw Polski oraz Czech w Rajdach Enduro. Wielu najlepszych zawodników w Polsce zaczynało naukę właśnie u nas. Jeśli chcesz aby prawidłowo poprowadzić Twoje dziecko – świetnie trafiłeś!

Szkolenia na każdym etapie rozwoju. Kompleksowo organizujemy profesjonalne obozy ,naukę podstaw jazdy na motocyklu, doszkalania techniki oraz wycieczki enduro.

Historia Rodziny Bembenik

O nas

Motocyklowa historia rodziny Bembenik ma niemalże 70  lat. Pierwszy za kierownicą jednośladów, typu BMW, AWO, JAWA, MK zasiadał Władysław – założyciel wielopokoleniowej tradycji. Był członkiem  Ligi  Przyjaciół Żołnierzy i Ligi Obrony Kraju a przy okazji regularnie uczestniczył w ich zlotach.

Na zdjęciu (pierwszy od lewej) Władysław Bembenik na motocyklu BMW


Władysław Bembenik z synem Tadeuszem

Zaraził on swoja pasją syna Tadeusza, który mowi :„Moim pierwszym motocyklem była WSK Sarna – produkowana w Świdniku . Maszyny w tamtych czasach bardzo różniły się od tych współczesnych , było przy nich więcej pracy jak samej jazdy. Sam przerabiałem fabryczne maszyny do celów sportowych, udoskonalałem je (Puch Promot, WSK 175, WSK 250 ,JAWA 350, ). Na zawody jeździliśmy pociągiem, a po zakończeniu zakładałem dużą zębatkę do przodu i wracałem na kołach do domu z drugiego końca Polski.

Bartłomiej Bembenik – najstarszy syn Tadeusza , wielokrotny Mistrz Polski oraz reprezentant naszego kraju na Mistrzostwach Świata Enduro. Wspólnie z Wojciechem Renczem w 1997 roku zakładają pierwszą w Polsce Moto-szkołę .

W 1997 roku Tadeusz i Bartłomiej organizują pierwszy  „Rajd Bembeników”. Od tego momentu wszystko nabiera tempa. 8-letni Mateusz dostaje w prezencie swój pierwszy motocykl – Yamaha Pw80, by  pod okiem Taty i starszego Brata codziennie poznawać  tajniki jazdy na motocyklu.

Na zdjęciu brat Mateusza (ktm 65 ccm ), który udziela mu porad przed startem.

Lata przeplatane sukcesami i porażkami, to również czas zbierania nowych doświadczeń. To właśnie to zaowocowało zdobyciem pierwszego tytułu Motocrossowego Vice Mistrza Polski kl.80ccm w 2003 roku.

Dwa lata później, jako członek Kadry Narodowej Enduro, Mateo zdobywa srebro na Mistrzostwach Świata Enduro na Słowacji. W tym czasie Łukasz Bembenik – najmłodszy ze stawki, otrzymuje KTMa 85 ccm i trenuje pod okiem bardziej doświadczonego kuzyna. Kolejne lata to pasmo sukcesów obojga braci. Łukasz zostaje Mistrzem Polski w Motocrossie, a Mateusz dominuje w Rajdach Enduro.

Łukasz i Mateusz wraz z Prezesem Tadeuszem Szweminem

MP Enduro 2006 – Oborniki

Mateusz (13) pokonuje pierwszy tego typu Extreme Test pod okiem Brata i Wojtka Rencza

Mateusz Bembenik – MP Enduro 2010

Wszystkiemu bacznie przyglądają się rodzice oraz menager całego zespołu Bartek. Od tamtego czasu wielu najlepszych zawodników szkoli się w Moto- szkole Bembenik.

Jesteśmy Mistrzami Polski zarówno w klasyfikacjach indywidualnych jak i zespołowych oraz klubowych. Imprezy organizowane przez SMK Krzeniów osiągają najwyższe możliwe noty. Nasz Ośrodek stał się mekką prawdziwego offroadu.

Jesteśmy posiadaczem jedynego takiego obiektu do uprawiania motocrossu i enduro na profesjonalnym poziomie.

Posiadamy własne kompletne zaplecze, jest to m.in.:

  • tor do motocrossu,
  • enduro test,
  • super enduro test ,
  • pensjonat,
  • warsztat,
  • sklep motocyklowy,
  • serwis,
  • myjnia motocyklowa.

Chcesz się doszkolić, a może nigdy nie miałeś styczności z tym sportem a chciałbyś spróbować i pasjonuje Cię to?
Nic prostszego – amatorzy, kobiety, dzieci oraz bardziej zaawansowani:
Gotowi? Zaczynajmy !

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *